O Linhai

Oficjalnym autoryzowanym dystrybutorem quadów oraz pojazów UTV na rynku polskim jest firma ASP GROUP PL Sp.z o.o. . Cieszymy się, że JIANGSU LINHAI POWER MACHINERY Co. Ltd., widzi w nas rzetelnego i wiarygodnego partnera do współpracy, firma czeska, ASP Group s.r.o. z której wywodzi się polska spółka jest dystrybutorem tych pojazdów nie tylko w Polsce, ale także w Czechach, Słowacji, Rumunii, Chorwacji oraz Słowenii. Jako autoryzowany importer tych pojazów zauważamy ciągłą poprawę jakości pojazdów Linhai, co było jednym z głównych powodów do nawiązania współpracy z tą firmą. Aktualne modele pojazdów Linhai zupełnie różnią się wzornictwem, designem, rozwiązaniami technicznnymi niż poprzednia generacja tych quadów i pojazdów UTV.

Koncern Linhai, to silne przemysłowe przedsiębiorstwo, które posiada ponad 60 firm w różnych dziedzinach produkcji, nauki, badań, przemysłu, handlu i finansów. Linhai to także jedno z największych przedsiębiorstw państwowych w Chinach, które w sumie zatrudnia ponad 1600 osób, w tym 400 inżynierów oraz personelu badawczego. To także jedno z największych predsiębiorwst na rynku chińskim, które produkuje silniki do pojazów dwukołowych, quadów, narzędzi mechanicznych, sprzętu leśniczego oraz używanego w rolnictwie. Zakłady produkcyjne LInhai łącznie w ciągu roku produkują 500 000 motocykli, quadów, skuterów oraz około 1,5 miliona silników spalinowych. W roku 1999 zyskała międzynarodowy certyfikat jakości ISO 9002. Jednym z największych kamieni milowych dla spółki było nawiązanie ścisłej współpracy z drugim największym na świecie producentem motocykli - firmą Yamaha, z którą wspólnie wykonali kilka projektów, produkcja motocykli, skuterów, silników oraz generatorów. Od tej pory technologiczne i produkcyjne standardy firmy Linhai osiągnęły poziom światowy.  Linhai eksportuje swoje produkty poza Chiny właściwie do miejsc na całym świecie, w szczególności do USA, Europy, Australii, Azjii Południowo-Wschodniej oraz Afryki.

Podobnie jak w przypadku innych marek które dystrybuujemy posiadamy części zamienne oraz akcesoria do tych pojazdów w naszym centralnym magazynie w Czechach ( miasto Žebrák). Na terenie całrgo kraju znajdziecie Państwo autoryzowanych dealerów marki Linhai, którzy nie tylko sprzedają te pojazdy ale także wykonują ich przeglądy i serwis.

 

LINHAI W LiCZBACH
Linhai w ciągu roku produkuje

- 3 000 000 wałów korbowych
- 1 500 000 silników o pojemnościach od 26 do 700 ccm
- 750 000 motocykli, quadów, skuterow
- 100 000 maszyn leśniczych i sprzętu gaśniczego

Linhai:

- jest jednym z największych chińskich  przedsiębiorstw państwowych
- ma prawie 60 fabryk
- zatrudnia 2000 pracowników, z których 400 to technicy, inżynierowie oraz inni specjaliści
- posiada 20 laboratoriów oraz miejsc do testowania materiałów i nowych produktów
- 12 linii produkcyjnych, które w ciągu dnia produkują więcej niż 100 rodzajów produktów w wielu wersjach i modelach

 

 

                                                                                                                                                                                                                                          

Historia firmy Linhai

1956 - Firma Linhai Machinery zaczęła produkować małe silniki spalinowe do celów ogólnych

1965 - Linhai opracował pierwszy silnik spalinowy 172F, który w późniejszym czasie został ulepszony do wersji 175F i wygrał srebrny krajowy medal

1986 - Linhai opracował pierwszy cały silnik motocyklowy 100cc

1994 - Jeden z największych kroków w historii Linhai: Linhai rozpoczął  program produkcji z firmą Japan’s Yamaha Motor Co. Ltd.. Opracowano nowe plany technologiczne, nowe programy produkcji, wprowadzono japoński nacisk na jakość oraz nową organizację metod organizacji, produkcji oraz metod zarządzania, które wkrótce wprowadzono.

1995 - Firma Linhai stała się jednym z największych chińskich producentów silników motocyklowych.

1998 - Linhai wyprodukował i sprzedał milion motocykli YL100(1E52FM) do roku 1998.

1999 - Linhai otrzymuje międzynarodowy certyfikat zarządzania jakością ISO 9000

2001 - Linhai zaczyna produkcję quadów. Pierwszy był wyposażony w silnik 300cc chłodzony cieczą, który został wyprodukowany na rynek amerykański

2002 - Ciągłe zapotrzebowanie na pojazdy Linhai sprawiło, że Linhai wprowadził do sprzedaży nowe modele Tornado 260&300 oraz Storner. Jako pierwszy chiński producent  LInhai opracowuje pierwszy napęd na wszystkie koła

2003 - Współpraca z Yamaha Motor Japan rozwija się. Dodatkowo Yamaha Motor Taizhou OPE Co. Ltd. produkuje małe wielozadaniowe silniki z około 25% udziałem Yamaha wprowadza nową spółkę joint- venture Jiangsu Linhai Yamaha Motor Co. Ltd. z 50% udziałem Yamahy, po czym po krótkim czasie zaczęto produkować kompletne motocykle i silniki motocyklowe do 125cc jako marka Yamaha.

2004 - Kolejnym krokiem milowym w historii Linhai była współpraca z firmami z USA, Włoch oraz Francji, nowa firma joint-venture Lianhai Jiangsu Power Machinery Co., Ltd. oparła się na produkcji pojazdów ATV i UTV pod marką Linhai. Nowa generacja quadów Linhai jest produkowana zgodnie z obowiązującymi certyfikatami ISO, dzięki czemu bardzo szybko zostały wprowadzone na rynki światowe.

2005 - Po raz pierwszy wartość rocznego obrotu Linhai osiągnęła 100 milionów dolarów.

2006 - Linhai świętuje 50-lecie i staje się jednym z wiodących producentów silników w Chinach, z najdłuższą tradycją.

2007 - Do września eksport silników 1P65F osiąga milion, jest to pierwszy w historii produkt, który osiągnął tak wysoki wynik sprzedaży

2008 - W listopadzie Linhai odbiera oficjalną państwową nagrodę centrum technologicznego.

2012 - 18 marca w Taizhou New Energy Industrial Park  odbyła się ceremonia dotycząca produkcji rowerów elektrycznych, rok później rozpoczęto produkcję.

2014 - Wyłącznym dystrybutorem  pojazdów ATV/UTV zostaje firma ASP Group s.r.o. na rynkach czeskim, słowackim oraz później polskim.

2015 - Dzięki rosnącej popularności quadów Linhai w Czechach, Słowacji i Polsce producent rozszerza ofertę o quady i pojazdy UTV do 6 modeli.